trešdiena, 2021. gada 10. novembris

Avio katastrofas #

Gaisā sadūrušās divas lidmašīnas. 

Bojā gājuši 3 lidotāji:
Jānis Putniņš, Aleksandrs Hvastkovs un seržants Jānis Rāviņš. 

Vakar pl. 12 dienā, izdarot kārtējo apmācības lidojumus, pie nolaišanās gaisā sadūrās divas lidmašīnas, pie kam gāja bojā virsleitenants Aleksandrs Hvastkovs adm. kpt.-leitenants Jānis Putniņš un lidapmācības skolnieks seržants Jānis Rāviņš. 
Īsi pēc notikuma katastrofas vietā ieradās aviācijas pulka komandieris plkv. J. Indāns. Notikuma vietu apmeklēja ģen. J. Balodis, kuru pavadīja armijas komandieris ģen. K. Berķis, armijas štāba pr-ks ģen. M. Hartmanis un tech. divīzijas komandieris ģen. Kureks. Bojā gājušos lidotājus paglabās ar militāru godu ceturtdien vai piektdien. 

Adm. kpt.ltn. Putniņš bija 39 g. vecs, aviācijas pulkā lidotāja pienākumus izpildīja no 1920. gada, Atbrīvošanas cīņu dalībnieks. Sastāvēja aviācijas skolā par lidošanas apmācītāju, bija neprecējies. Apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni. 
Virsltn. A. Hvastkovs bija 27 gadu vecs, lidotājs aviācijas pulkā no 1931. g., neprecējies. Aktīvi piedalījās Latvijas aerokluba un mūsu civilās aviācijas izveidošanas darbā. 

Serž. J. Rāviņš bija 29 gadus vecs, aviācijas pulkā dienēja no 1926. g., neprecējies. Adm. kpt.ltn. J. Putniņš dzimis Ādažu pagastā, bet virsltn. A.Hvastkovs bija rīdzinieks. Serž. Rāviņš dzimis Ilūkstes apr. Gārsenes pag. Par notikušo dziļi sēro aviācijas pulks, mūsu karavīru saime un Latvijas civilā aviācija. Gaisā sadūrušās divas lidmašīnas. Bojā gājuši 3 lidotāji
1935.11.05 Rīts
✈ ✈ ✈ ✈ ✈


 
 


Latvijas armijas Aviācijas pulka lidmašīna "Martinsyde ADC.1"Nr.66, kas avarēja lidotājam Emīlam Briedim pļavā netālu no Carnikavas / uzņemts 22.09.1937. 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru