sestdiena, 2015. gada 19. decembris

Atmiņu Suvenīrs (1/11) / Vokāli instrumentālais ansamblis "Suvenīrs" #

Pasākums "Atmiņu Suvenīrs". Ivaram Kraucim 50. Ādažu kultūras nams 1999.g. Piedalās vokāli instrumentālais ansamblis "Suvenīrs", ansamblis "Ādaži", grupa "Proventus", grupa "Zvaigžņu Zagļi". Piedalijās šādi mākslinieki, kā: Ivars Kraucis, Mirdza Zīvere, Ojārs Grīnbergs, Nija Bergmane, Gunārs Freidenfelds, Juris Leimanis, Adrians Kukuvass, Antra Ozola, Aina Poiša, Normunds Rutulis un citi sava laika vairāk vai mazāk zināmi mākslinieki.


Atceramies kādreiz populāro grupu "Suvenīrs"


Pirms 45 gadiem daļa no ansambļa „Zvaigznīte” dalībniekiem beidza dienestu un arī muzicēšanu karavīru ansamblī. Viņus uzaicināja Padomju laikos lielais, spēcīgais kolhozs „Ādaži”, kura paspārnē tad radās grupa „Suvenīrs”. Grupas vadītājs, nu jau daudzus gadus ādažnieks Ivars Kraucis, atceroties tos laikus, stāsta, ka ar „Suvenīru” arī sākās kolhozu ansambļu dibināšanas vilnis. Kā mēs zinām, no tā izaugušas daudz joprojām zināmas un populāras mūziķu apvienības. Bet runājot par „Suvenīru”, ar to saistīti vesela plejāde izcilu mākslinieku – Lolita Vambūte, Gunārs Freidenfelds, Ojārs Grīnbergs, Jānis Krūzītis,  Ēriks Ceļdoms, Aivars Hermanis, arī Mirdzai Zīverei Ādažu grupa bija atspēriens uz lielo skatuvi, un, protams Ivars Kraucis, kas „Suvenīru” 80-to gadu beigās, varētu teikt, atjaunoja kopā ar saksafonistu Valdi Zirni, basistu Vitāliju Terentjevu un Inesi Bumbieri. 
Dziesmas un tāli ceļi 

Rajona kultūras darbinieku draudzības "uguntiņā" spēlēja kolhoza «Ādaži» estrādes orķestris Suvenīrs. Ar emocionālu izpildījuma sevi pieteica trīs jaunās dziedātājas Laima Krūzīte, Valda Roze, Indra Lapiņa, ko orķestra kolektīvs dēvē par «mazo suvenīru». Konferansjē lomā iepriecināja Ilmārs Piruškins. Kultūras darbinieku viesis šai vakarā bija iemīļotais komponists Raimonds Pauls.

Vakara otrā daļa bagātināja zinātkāro prātu. Republikas fiziskās kultūras institūta dekāns Vladimirs Anaņins demonstrēja diapozitīvus un stāstīja par tālās Āfrikas republiku Kongo un savām trenera gaitām tajā.
 
A. Neiburga
* A.Neiburga "Dziesmas un tāli ceļi" - laikraksts "Darba Balss" ( 30.12.1971. )

=================================

* Oktobra Karogs ( Alūksne ) / 06.07.1972Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru