svētdiena, 2014. gada 16. februāris

Maiznīca - " Kukulītis" #

Maizes ceptuves "Ādažu Kukulītis" reklāma uz krekliņa "Es izvēlos Ādažu Kukulīti!"/ 1986.g.

* Darba Balss / 08.05.1986.


Marsels Veinbergs pie mīklas sagatavošanas


AGROFIRMA «ĀDAŽI»

Aktīvi attīsta pārstrādājošās nozares nesen par agrofirmu pārveidotais Rīgas rajona kolhozs «Ādaži». Viena no agrofirmas jaunajām ražotnēm ir maizes ceptuve. Tā atrodas zem viena jumta ar veikalu. Cehu no veikala atdala stikla sienas un tāpēc viss maizes tapšanas process redzams kā uz delnas. Cilvēks atnāk pēc pirkuma un var paskatīties, kā kublos mīca mīklu, kā to sadala, kā tā virzās pa konveijeriem un beidzot krāsnī pārtop zeltainos klaipos. 

Siltā, smaržīgā maize pirmām kārtām nonāk kolhoza ēdnīcās, bērnudārzā, skolā un tālākajos ražošanas iecirkņos. Taču tās pietiek arī brīvai tirdzniecībai. Pircēji, lielākoties lauku iedzīvotāji nopirkuši veikalā smaržīgo maizi var ielikt to tepat saimniecība ražotajos polietilēna maisiņos. Šajā iesaiņojumā maize ilgi saglabājas svaiga. 

Kaut arī mazā ceptuve ražošanas apjoma ziņā nevar sacensties ar lielajiem maizes kombinātiem, tā pēc ekonomistu aprēķiniem ātri atmaksāsies. Tās ražīgums ir diezgan augsts - 210 klaipu stundā. Vienā dienā šeit izcep 1400 kilogramu maizes.

 (LATINFORM) 
* Darba Karogs (Valka) / 25.12.1986 
Ādažu Sviesta cepumiĀdažu Siera standziņas

Ādažu Auzu pārslu cepumi

Zaiga Pareiza gatavo Fraņču maizi


Ādažu kukulītis modernizēs ražotni
Inese Jankevica
1999. gada 8. jūnijs

SIA Ādažu kukulītis ražošanas iekārtu atjaunošanā šogad plāno ieguldīt ap 30000 Ls.
Direktore Gunta Duka stāsta, ka vecās maizes krāsns vietā tiks uzstādīta jauna un modernāka, kā enerģijas avotu ražošanā elektrības vietā izmantojot lētāku kurināmo - gāzi. Uzņēmumā strādā 63 darbinieki. Ādažu kukulītis ir dibināts 1986. gada maijā kā kolhoza Ādaži maizes ražošanas uzņēmums Kukulītis. Pirmos trīs gadus viņi vienīgie Latvijā cepa garo franču maizi. 1989. gada aprīlī tika pabeigta rudzu klona maizes ceha izbūve, kā rezultātā sortiments papildinājās ar vairāku veidu rudzu un jaukto rudzu, kviešu maizēm. 1994. gada jūnijā privatizācijas rezultātā Kukulītis pārtop par SIA. Tā paša gada rudenī darbu sāk konditorejas cehs, bet vēl pēc gada tiek atvērta kafejnīca un sākta tirdzniecības telpu paplašināšana. Ādažu kukulīša ražotne tiek sertificēta. 10 veidu pildītās sviestmaizes Par veiksmīgu projektu G. Duka atzīst 1996. gadā uzsākto jauna produkcijas veida - pildīto sviestmaižu un hamburgeru ražošanu. 10 dažādu veidu sviestmaizes tiek tirgotas degvielas uzpildes stacijās Statoil, Neste, Shell un Viada. Taču arī citi maizes cepēji ātri vien uztvēra šo ideju, un konkurence ir palielinājusies. 31% - baltmaize Šobrīd Ādažu kukulītis cep 13 veidu kviešu, 5 veidu rudzu klona un jaukto rudzu, kviešu maizi. Konditorejas cehā, kurā mēnesī saražo 50 t produkcijas, top 60 dažādi cepumi un smalkmaizītes. Nelielā sabiedriskās ēdināšanas ražotne apkalpo arī savu kafejnīcu. Uzņēmuma apgrozījums katru gadu pakāpeniski aug. G. Duka to skaidro ar nemitīgo sortimeta atjaunināšanu. Pērn produkcija realizēta par 530 000 Ls, bet šā gada iecere - 580 000 Ls. Maizi un konditorejas izstrādājumus Ādažu kukulītis tirgo 150 vietās: 55 % - Rīgā, 25 % - Ādažos un 20 % - Saulkrastos. 

Veikals pie ceptuves

Kukulīša darbinieku balle  pagastmājas zālē
Natālija Hodaļonoka no "Kukulīša" atzīst, ka maizes cepšana esot visvajadzīgākais arods. Kā lai tam nepiekrīt, ja mūsu maiznīcas produkcija allaž ir lielā cieņā. Divos "Kukulītī" nostrādātajos gados Natālija kļuvusi par labu speciālisti un iemantojusi cieņu savā kolektīvā.
* Ādažu ritmi / 28.02.1989
 
Maiznīca "Kukulītis" - Gaujas un Pirmās ielas stūris


 


Ēdināšanas uzņēmums "Klaips"


No teksta uz sienas palicis vien sveiciens   īpašniekiem,
 izliekot nomnieku no telpām.

 

 
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru